Danas je odigrano drugo kolo Prve lige Federacije BiH. FK “G.Rahić” je bio domaćin gostima FK “Mladost” iz Doboja kod Kaknja. Domaći navijači kao i stručni štab su u ovom meču priželjkivali prvu pobjedu u novoj ligi što se i ostvarilo na kraju meča. Prema informacijama iz kluba FK "G.Rahić" današnjoj utakmici je prisustvovalo nešto više od 1.100 gledatelja, vjernih navijača.
GOL
Sastav momčadi je izgledao ovako;
FK “Gornji Rahić” je nastupio u sledećem sastavu:
Bahor, Bošnjaković, Bijelić, Mazić, Hasikić, Fačić, Softić, Mehmedović, Biserović i Čavalić.
FK “Mladost” je nastupila u sastavu:
Mušija,Hasić,Hadžić,Zec,Duraković,Sijamija,Kulović,Bečak,Mehić,Grahovac i Bonić.
Na utakmici atmosfera je bila odlična, veliki broj je posjetilaca na zapadnoj tribini, stolice su bile ispunjene takoreć do posljednjeg mjesta. Iako sparno vrijeme ono nije omelo dobru posjetu današnjeg nogometnog susreta između dvije ekipe.
Na samom početku meča gosti su imali priliku u 4’ minuti što je domaća momčad uspjela osujetit i očistit prijetnju pred domaćem golu.
Nakon toga Rahić je isto tako u početku utakmice imao sjajnu priliku naime u 6’ minuti dobar udarac Hasikića čija je lopta prošla tik pored gola Mladosti.
U 7’ minuti gosti su nakon jednog prekršaja u kaznenom prostoru od strane domaćina tražili od sudije penal, ali od toga ništa nije bilo i čini se da je ovo ipak bila ispravna odluka glavnog arbitra današnjeg meča.
Otvorena igra je u prvom poluvremenu rezultirala u 33’minuti i velikom šansom za domaćina u 37’ minuti kada je odlično reagovao golman Mladosti te spasio mrežu vlastitog gola.

NAVIJACI RAHIC 20 8
Sa neriješenim rezultatom od 0:0 otišlo se na odmor prvog poluvremena gdje su gosti bili zadovoljni a domaćin nije postignutim rezultatom.

U nastavku drugog poluvremena domaći igrači su nastavili sa pritiscima na gol gostiju koji su odlično postavili odbranu koja je čuvala gol gostujućeg golmana Mušije.
Nakon više pokušaja da se situacija promijeni Rahić dolazi do postizanja gola u 60’ minuti kada Nikola Mazić pogađa mrežu gostiju i dovodi Rahić u dugo očekivano vođstvo od 1:0. Nakon toga je Rahić postigao još jedan gol no sudija je poništio jer je smatrao da je bio ofsajd. I do kraja meča ostao je taj rezultat za tri boda velika kao kuća imajući u vidu da je Rahić kao novajlija u ligi ipak za mnoge autsajder, barem ih tako prihvataju i posmatraju, no nakon ovog meča kao i prvog kola brzo će mnoge ekipe morati ozbiljnije prihvatit momčad Rahića ako žele ozbiljan rezultat postići protiv njih.
Nakon postignutog gola gostujuća ekipa je isto tako imala veliku šansu u 66’ minuti no lopta je ipak preletjela preko gola golmana Bahora.
Na terenu je uočena velika borbenost domaće ekipe i velika podrška navijača što im ulijeva kao dvanaesti igrač veliko samopouzdanje.
Na kraju Rahić zasluženo osvaja tri boda i sada se nalazi na sedmoj poziciji na tabeli Prve lige Federacije BiH nakon drugog kola.
20 8

Primijećena je jedna velika negativnost od strane gostiju koji su prisustvovali meču naročito novinara je bila što se u određenom intervalu sa tribina mogle čuti psovke i uvrede na račun sudija što je zasjenilo ovakav ambijent.

U trećem kolu Prve lige Federacije BiH FK “G.Rahić” gostuje na rijeci Drini kod ekipe FK “Goražde” koja je trenutno na trećoj poziciji tabele, u četvrtom kolu Rahić isto tako gostuje kod FK” Rudara” iz Kaknja da bi u petom kolu kao domaćin bio gostima iz Zenice NK”Čeliku”.

Da podsjetimo u prvom meču Prve lige Federacije BiH Rahić je gostovao u Hadžićima protiv FK “Radnika” te izgubio utakmicu 2:1, i ta utakmica je bila prva u ovoj ligi koja se za malo mogla pozitivno završit naime Rahić je pogodkom Fačića poveo sa 0:1 da bi domaći nakon toga izjednačili na 1:1 te se rezultat održao sve do 90’ minute kada su domaćini postigli drugi gol za konačnih 2:1.

Koliko je ekipa FK “Radnik” iz Hadžića kvalitetna govori podatak da su u drugom kolu u gostima remizirali sa ekipom Čelika u Zenici sa 1:1 i to vodili 1:0 svih 90’ te primili gol u sudskoj nadoknadi.

U proljetnom dijelu sportskog takmičenja nogometa kod nas kad je u pitanju ovaj dio sporta sve više okuplja raju kako mlađu tako i starije koji su željni druženja na ovaj način.

Uz klub koji igra u drugoj federalnoj ligi odavno su prisutni mnogi ljubitelji ovog sporta kao i sastavni su dio kluba kojem pružaju nesebičnu podršku.

Tako u proteklom vikendu Rahić je ugostio lidera na tabeli FK Radnički iz Lukavca koji je već odavno obezbijedio prvo mjesto i predstoji  mu razigravanje sa drugim ekipama iz drugih grupa za ulazak u prvu ligu Federacije.

Ono što se vidjelo tokom vikenda govori o trenutnom raspoloženju simpatizera kluba  a to je veoma dobra posjeta gdje se navodi da je prisustvovalo preko hiljadu osoba što je za današnje prilike ovog sporta jako dobra posjeta koje nemaju i neke zvučnije ekipe na svojim utakmicama.

Rezultat je bio nebitan jer bodovi ne znače ništa kako za goste tako ni za domaćina, ali ono što je bitno u svemu je fer i korektno nadigravanje koje i jeste bit igranja i druženja kako na sportskom terenu tako i među publikom. Prema svemu viđenom domaćin je došao do pobjede nad liderom druge federalne lige sasvim uspješno jer je vodio do pred kraj utakmice sa čak tri gola razlike da bi domaćem timu opao intezitet igre što su gosti iskoristili i rezultat smanjili na jedan gol razlike u gostujućem porazu.

raja sport

Eh,  sada dolazimo do poente oko ovog sporta naime jedan vrijedni simpatizer i velika podrška klubu u dosadašnjem periodu koji nije jedini jednom prilikom našeg razgovora je rekao da Rahić u ovom proljetnom dijelu igra sve utakmice za svoju dušu, za svoju raju i da im ne trebaju nikakve druge satisfakcije.

Kada to imamo u vidu  tako i jeste jer svi ovi posjetioci koji prate nastupe domaće ekipe vidiš ih u velikom broju kao izraz podrške i naporima rukovodstva i selektora sa ekipom da igraju za svoju raju što umiju bolje i ljepše. Tako da se u Rahiću želi ostvariti sinteza igre, druženja i podrške što je odavno iskorijenjeno među mnogim naši klubovima koji kubure sa osnovnim sredstvima a kamoli nekom napredku i posjetama na svojim nastupima.